Město Třebíč nebylo pro naší akci vybráno čistě náhodně. Ve městě se totiž poslední roky mohutně investuje do čistých energií. Je to vidět i u elektromobilu určeného pro úředníky města, hybridního vozidla městské policie, množství nových dobíjecích stanic, sdílených elektrokol na kterých se ročně najede přes 5 000 km a nedaleké jaderné elektrárně Dukovany, u níž se v současné době připravuje její rozšíření.

Pondělní akce přilákala na Karlovo náměstí několik desítek čistě elektrických osobních i užitkových vozidel, pár hybridních aut, skupinku sdílených kol, ukázku možností dobíjení elektromobilů nebo tepelná čerpadla pro vytápění domů šetřící energie i přírodu.

Tamní radnice ve spolupráci s krajem Vysočina a spolkem Čistá mobilita na náměstí prezentovala úspěšné hotové i připravované projekty přechodu k moderní nízkoemisní energetice. Chce toho docílit mimo jiné prostřednictvím čisté mobility.

V rámci akce se uspořádala také odborná konference na které vystoupili zástupci generálních partnerů akce ze společnosti E.On s tématem „elektromobilita v E.ONu a nová služba veřejná dobíječka“ a „rekonstrukce úsporného interiérového a exteriérového osvětlení“ a společnosti ČEZ, kde nastínili podrobnosti k budování dostavby jaderné elektrárny Dukovany jako formu dlouhodobé bezemisní výroby elektřiny. Po těchto třech prezentacích následovala prezentace města Třebíč o praktických příkladech realizací udržitelné mobility ve městě a jeho okolí a sérii přednášek zakončila prezentace o komplexní softwarové službě pro elektromobilitu od společnosti Unicorn Systems.

Den čisté mobility a chytré energetiky pro Královéhradecký kraj se konal

 • Dne: 17.8.2020 od 9 hodin
 • Místo: Karlovo náměstí, Třebíč

Program akce

 • Seminář (10 – 12 hodin): “Den čisté mobility a chytré energetiky pro Kraj Vysočina”
 • Slavnostní zahájení (9:00 hodin):
  • Ing. Eduard Muřický – náměstek ministra průmyslu a obchodu ČR
  • MUDr. Jiří Běhounek – hejtman kraje Vysočina
  • Mgr. Pavel Pacal – starosta města Třebíč
  • Roman Knap – gen. ředitel Česká pošta s.p.

Generální partneři akce

   

Vystavovatelé

Video z akce

Fotogalerie z akce